Во престрелка во Црна Гора е убиен 29-годишен маж

Од:

Маж е убиен денеска во престрелка во местото Метеризи, на главниот пат Подгорица – Цетиње.

Како што дознава „Новости“ убиен е Радован Марковиќ (29).

Како што претходно соопштија од полицијата, околу 18 часот и 40 минути било употребено огнено оружје при што според дотогаш расположливите информации едно лице е повредено.

Оттаму додаваат дека полицијата е на терен, а се преземаат интензивни активности за утврдување на сите факти и околности и расветлување на настанот, за чиј исход јавноста навремено ќе биде информирана.

Би можело да ве интересира

Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Горан Наумовски

ОЈО: Маж од Кратово ја тепал и ја давел сопругата, таа се ослободила и со нож го убила него и неговиот татко

Горан Наумовски

Австриската полиција трага по тројца Срби осомничени за убиство

Горан Наумовски

Почина Матија Шаркиќ, голман на фудбалската репрезентација на Црна Гора

Земјотрес во Црна Гора

Синот го запалил татко му додека спиел, па се забарикадирал во станот во Хамбург