Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата

Од:

По наредба на Специјалното државно обвинителство (СДТ) се претресуваат зградите и просториите на Агенцијата за сузбивање на корупцијата на Црна Гора.

Засега нема официјална информација дека директорката на таа институција Јелена Перовиќ е уапсена.

Во овој момент никој не е лишен од слободата. Потрагата е во тек – изјавил извор од СДТ за порталот Дан.

Полицијата ја блокирала зградата и во тек е претрес.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Полуматуранти запалија училиште во Подгорица: славеле крај на основното образование

Катерина Ѓуровски

Поддршката на Резолуцијата за Сребреница ја става Црна Гора пред закана за нов српски бунт

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Во престрелка во Црна Гора е убиен 29-годишен маж

Горан Наумовски

По силниот, уште два помали земјотреси ја погодија Црна Гора: „Силно се почувствува во Никшиќ“

Горан Наумовски

Силен земјотрес во Црна Гора