Почина Матија Шаркиќ, голман на фудбалската репрезентација на Црна Гора

Од:

На 27-годишна возраст во Будва почина голманот на фудбалската репрезентација на Црна Гора, Матија Шаркиќ, јавува Радио Телевизија на Црна Гора.

Според информациите, на Шаркиќ му се слошило во станот во Будва каде што престојувал, по што починал.

Шаркиќ минатата недела бранеше за Црна Гора на пријателскиот натпревар против Белгија во Брисел.

Би можело да ве интересира

Подгорица оди на вонредни избори

Детали за голема меѓународна полициска акција во Црна Гора: Уапсени девет лица, поднесени кривични пријави против 19

Ѓукановиќ бил информиран дека му се подготвува атентат

A1on

Земјотрес ја погоди Црна Гора

Земјотрес во Црна Гора

Србите со ултиматум до црногорскиот премиер-Резолуција за геноцид во Јасеновац или крај за владата

Предраг Петровиќ