Земјотрес во Црна Гора

Од:

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на 27 километри од Билеќа, на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Подгорица оди на вонредни избори

Земјотрес во Албанија почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Гватемала

Земјотрес во Кампанија, потресот предизвика паника во Неапол

Детали за голема меѓународна полициска акција во Црна Гора: Уапсени девет лица, поднесени кривични пријави против 19

Земјотрес го стресе Скопје