Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Од:

Полицијата во Бар го уапси С.З. (39) од овој град поради сомнение дека сторил кривично дело убиство во обид. Тој е осомничен дека со нож го повредил својот две години постариот брат.

– Во станот во кој живеат браќата најпрвин дошло до вербален, а потоа и физички конфликт. Осомничениот С.З. се здобил со повреда во пределот на задниот дел од главата, по што со нож го нападнал својот брат и го прободел во пределот на левата страна на ребрата – потврдија од полицијата за агенцијата РИНА.

На лице место полициските службеници го пронашле ножот со кој се извршило кривичното дело, како и џоинт.

Осомничениот С.З. со кривична пријава ќе биде изведен кај обвинителот во Вишото државно обвинителство во Подгорица за понатамошна надлежност во законскиот рок.

Би можело да ве интересира

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен малолетник осомничен за убиството на братот на министер од БиХ во Белград

Катерина Ѓуровски

Сопругот на италијанската европратеничка е пронајден мртов во автомобилот

Предраг Петровиќ

Србите со ултиматум до црногорскиот премиер-Резолуција за геноцид во Јасеновац или крај за владата

Предраг Петровиќ

Четири лица загинаа во пожар во Токио

30 дена притвор за убиецот од Стајковци

Горан Наумовски