bar

Свет

(ВИДЕО) Заложничка криза во бар во Холандија: Ослободени тројца заложници

Орце Костов
Заложничка криза е во тек во источниот холандски град Еде. Неколку лица се држени како заложници од вооружениот маж, а полицијата ги евакуирала домовите во
Магазин

Исландските барови „пресушиле“ поради жедни американски војници

А1он
Повеќе барови во центарот на Рејкјавик изминатиов викенд останаа без пиво, откако ги посетија американски морнари и маринци, кои на Исланд учествуваат во вежбите на