Срби го копале тунелот до судот во Подгорица, им помагале Црногорци

Од:

Тунелот до депото на Вишиот суд во Подгорица го ископаа претежно државјани на Србија, кои се идентификувани, а имаа и помошници од Црна Гора, изјави министерот за внатрешни работи Филип Аџиќ на прес-конференција во Управата на полицијата.

Тој рече дека се поднесени кривични пријави против четири идентификувани лица, како и против две непознати лица, но дека имаат осомничено уште најмалку пет соработници на осомничените.

Српските државјани Вељко Марковиќ (32), Милан Марковиќ (53), Дејан Јовановиќ (30) и Владимир Ериќ (32) учествувале во копањето на тунелот до депото на Вишиот суд во Подгорица.

Тој рече дека се осомничени за кривично дело злосторничко здружување.

Би можело да ве интересира

Спречено филмско бегство од затворот во Риека

Пензиониран полицаец во Подгорица си ги уби синот и сопругата па се самоуби

Македонија и Косово заеднички ќе го градат тунелот на новиот патен правец Тетово-Призрен

Орце Костов

(ВИДЕО) Индиските работници по повеќе од 17 дена се извлекоа од урнатиот тунел

Горан Наумовски

Две лица се ранети во престрелка во Подгорица

Горан Наумовски

Идентификувани се сите кои копаа тунел до зградата на Вишиот суд во Подгорица

Горан Наумовски