(ВИДЕО) Полуматуранти запалија училиште во Подгорица: славеле крај на основното образование

Од:

Полуматурантите од основното училиште „Владо Милиќ“ од Подгорица го запалија покривот на таа образовна установа за време на прославата со факели по повод завршувањето на нивното образование во тоа основно училиште.

Нема повредени, а на терен се пожарникари и полиција, штетата допрва ќе се утврдува информираат од училиштето.

Во палењето на факелот учествуваа сите ученици од деветто одделение“, соопшти директорката.

На местото на настанот излегле пет екипи со 15 пожарникари информираат од противпожарната служба. Од таму велат дека штетата на училиштето е голема.

Пожарот зафатил дел од покривот и површина од 40 до 50 метри квадратни.

Би можело да ве интересира

Почина Матија Шаркиќ, голман на фудбалската репрезентација на Црна Гора

Земјотрес во Црна Гора

Србите со ултиматум до црногорскиот премиер-Резолуција за геноцид во Јасеновац или крај за владата

Предраг Петровиќ

Протест во Подгорица против владината најава да ја поддржи Резолуцијата за Сребреница во ОН

Поддршката на Резолуцијата за Сребреница ја става Црна Гора пред закана за нов српски бунт

Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата