Дојави за поставени бомби ги испразни судовите во Подгорица

Од:

Зградата во Подгорица, во која се сместени Вишиот, Апелациониот, Врховниот и Уставниот суд, како и зградата на Основниот суд во Подгорица, се евакуирани поради дојави за поставени бомби, јавува РТЦГ.

Вработените се евакуирани, а полицијата ги проверува просториите.

РТЦГ наведува дека ова не е првпат судовите да се евакуираат поради дојави за експлозивни направи.

На мејловите на судовите пред дваесетина дена пристигнаа пријави кои се покажаа дека се лажни.

Би можело да ве интересира

Протест во Подгорица против владината најава да ја поддржи Резолуцијата за Сребреница во ОН

(ВИДЕО) Полуматуранти запалија училиште во Подгорица: славеле крај на основното образование

Катерина Ѓуровски

МВР: Лажни се дојавите за поставени бомби во објекти во Охрид и Кратово

Лажни дојави за бомби во фабрика и основно училиште во Охрид

Пензиониран полицаец во Подгорица си ги уби синот и сопругата па се самоуби

МВР: Лажни се денешните дојави за бомби во Кочани

Горан Наумовски