Автобус излета од автопатот Белград-Ниш, пет лица се пренесени во болница

Од:

Пет лица се пренесени во Универзитетскиот клинички центар во Ниш откако синоќа околу 23 часот на автопатот Белград-Ниш, кај селото Катун, автобус излетал од патот, соопштија за Танјуг oд полициската управа во Ниш.

За сообраќајната несреќа е известено обвинителството.

Сообраќајот на тој дел од автопатот се одвиваше бавно, а утрово околу 4.30 часот се нормализираше.

Би можело да ве интересира

Политичари прекршувале закони за кинески инвестиции: Мапа со контроверзни проекти на Балканот

Орце Костов

Бројот на жртвите од експлозијата во хидроцентралата крај Болоња се зголеми на седум

Наместо за 10, автопатот Кичево-Охрид ќе се изгради за 12 години: Собранието го поддржа предлогот за нов рок

Горан Наумовски

Експресно оттуѓен имотот на делницата Тетово-Гостивар, заглави експропријацијата кон Букојчани

Орце Костов

Завршува обновата на автопатската делница Катланово-Петровец

Џафери: Очекувам автопатот Гостивар-Кичево да биде завршен во 2027 година