Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

Од:

Двајца мажи на возраст од 26 и 28 години се тешко повредени ноќеска во напад со нож на Плоштадот на ослободувањето во Белград, соопштија од белградската Итна помош.

Инцидентот се случил во 2.03 часот, а по укажаната прва помош на лице место, повредените со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Ургентниот центар.

Во 3.50 часот поради пожарот во белградската населба Сурчин интервенирала екипа на Итна помош, при што по пристигнувањето на местото на настанот кај жената (70) била констатирана полесни повреди и и била укажана помош.

Би можело да ве интересира

Најмалку пет лица загинаа во шумски пожари во Турција

(ВИДЕО) Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Ново Мексико

Поради пожарот итно се евакуирани околу 7.000 жители на Ново Мексико

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа