Сообраќајка на автопатот „Пријателство“ – удрил во паркирани автомобил и камион

Од:

Сообраќајна несреќа се случила на автопатот Пријателство, кога со возило БМВ велешанец удрил во паркиран автомобил кои потоа удрил во паркиран камион. Со тешки повреди се здобил возачот на паркираниот автомобил.

„ На 29.04.2024 во 17.40 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопатот „Пријателство“, во насока кон Куманово, атар на с.Романовце, кумановско, патничко возило „бмв“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Г.Г.(35) од Велес, удрило во патничко возило „ланд ровер“ со скопски регистарски ознаки, паркирано од М.Џ.(33) од Скопје, кое пак по инерција удрило во товарно возило „ивеко“ и приколка со битолски регистарски ознаки, паркирано од Т.П.(47) од Прилеп. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил М.Џ., констатирани во Општата болница Куманово. “ велат од МВР.

На местото бил извршен увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Повредени две деца на велосипед во Скопје – ги удрил со автомобил 20 годишник

Автомобил удрил велосипедист и избегал од местото – велосипедистот е со тешки повреди

Мајки нападнати од своите синови во кумановско

Маж и жена од скопско со автомобил излетале во Крива Река, починале на лице место