13-годишно дете пронајдено мртво во неговиот дом во Пловдив

Од:

Полицијата ја истражува смртта на 13-годишното момче од Пловдив, кое било пронајдено мртво во неговиот дом.

Трагедијата била пријавена во вторникот.

Полицијата и екипите на итната помош кои пристигнале на местото на настанот не констатирале траги на насилство на телото на детето.

Побарана е обдукција која треба да ги утврди причините за смртта на детето. Постапката се води по член од Кривичниот законик за поттикнување на самоубиство.

Би можело да ве интересира

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он

Мајката на пет деца почина поради повредите кои сама си ги нанесе

Загинатите кај Крушево се од едно семејство – мајка и дете починаа, таткото и две деца повредени

Девојче се задави со појас во училиштен автобус, надзорничката гледала во мобилниот

Горан Наумовски

Гест на благодарност: Дете вози велосипед по стрмни падини за да им однесе вода на пожарникарите во Грција

Орце Костов

Пронајдено исчезнатото дете од Чаир – било во Куманово

Анита Петровска Рајковиќ