Маж од Белград на сила принудувал девојка да скокнат заедно од зграда

Од:

По наредба на Третото основно јавно обвинителство Белград, полициски службеници на ПС Нов Белград донеле решение за приведување на осомничено лице (30) поради загрозување на безбедноста.

Уапсениот се товари дека ја фатил жртвата околу половината во неговиот стан во Нов Белград, каде бил со жртвата (28) и сведокот (23), извлекувајќи ја на терасата и и кажал дека ќе скокнат заедно.

Жртвата дала отпор и се здобила со полесни повреди, како и сведокот кој го спречил уапсениот да го направи тоа што го замислил.

Уапсениот скокнал од терасата на 9-ти кат на терасите од долните катови, што предизвикало големо вознемирување кај граѓаните кои се собрале пред зградата и ги повикале полицајците кои го привеле мажот, а потоа извршиле претрес во станот каде пронашле супстанца слична на наркотична дрога, што ќе се утврди со последователно вештачење.

Би можело да ве интересира

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Во Белград до смрт претепан братот на министер во владата на БиХ

Катерина Ѓуровски

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

(ВИДЕО) 14 лица се повредени во судир на возови во тунел во Белград

Горан Наумовски

Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

Обвинение против сопругот на Алма која со децата се удави во реката Бојана