Момче од Белград и се заканувало на мајка му дека ќе ја убие додека таа во раце држела дете

Од:

Полицијата во Сурчин го уапсила младиот П.П. поради грозоморно семејно насилство, дознава „Телеграф.рс“.

На осомничениот му е наредено да забрани комуникација.

Истрагата за овој случај ја води Третото основно јавно обвинителство во Белград.

По расправија со мајка му, младиот човек кршел работи низ куќата, го навредувал и и се заканувал дека ќе ја убие додека таа држела малолетно дете.

За среќа П.П. никого не повредил.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ја нападнал поранешната сопруга пред угостителскиот објект

Во Белград мајка го пронашла својот мртов син, неговото тело се распаѓало

Момче од Штип со нож во рака ѝ барал пари и накит на својата баба

Горан Наумовски

Во Аеродром жена истепала познаничка

Прилепчанец истепал познаник, го врзал, му одзел пари и заминал

Двајца возачи во Скопје се скарале, едниот извадил пиштол и испукал 10 куршуми во воздух