За новата игра на „Мајкрософт“ – нов џојстик

Од:

„Мајкрософт“ претстави нов модел на џојстикот за конзолите „Икс-бокс“, односно сериите „Ес“ и „Икс“. Уредот е најавен на собирот со назив „Гејмском 2021“, а во пресрет на пуштањето на видеоиграта „Forza Horizon 5“ во продажба.

Џојстикот е претежно проѕирен, а куќиштето е жолто со сини и розови бои што го украсуваат. Копчињата се розови, а симболите на нив се сини. И аналогното копче е розово-сино. Новиот додаток доаѓа и со црни гумени држачи.

Цената на новиот џојстик е 74,99 долари – 15 долари поскапо во споредба со стандардниот од 59,99 долари. Преднарачките веќе се прифаќаат, а продажбата почнува на 9 ноември, заедно со онаа на „Forza Horizon 5“.

Би можело да ве интересира

Голема вест: Lifetime Office 2021 само за 25,61 €. Дојдете во специјалната продажба на Godeal24 Office!

Горан Наумовски

Мајкрософт ќе укине 10.000 работни места како дел од подготовките за рецесија

Ана Ололовска

Кој е крипто-бегалецот кој се крие во Србија: Контроверзен Кореец ја оштети индустријата за 40 милијарди долари

А1он

Мајкрософт: Цел на руска информативна шпионажа се 42 земји кои и помагаат на Украина

А1он

Мајкрософт купува компанија за игри за речиси 70 милијарди долари

А1он

ЕК одобри Мајкрософт да ја купи „Нуанс“ за 16 милијарди долари

Ана Ололовска