ВИДЕО: Џејн Фонда проговори за својот „најпотресителен“ бакнеж во животот

Од:

Американската филмска легенда Џејн Фонда во гостувањето преку видеоврска во „Шоуто на Џими Фелон“, проговоре за својот „најпотресителен“ бакнеж во животот и во кариерата.

Имено, таа во својата 60-годишна кариера и 59 филмски и ТВ-проекти, се бакнала со повеќе свои колеги, како на пр., со Роберт Редфорд во неколку филма. Сепак, како највпечатлив, таа го помни бакнежот со глумецот Џејмс Франсискус.

– Тој ме однесе до крајот на една платформа и ме бакна… Ѕвездите почнаа да врткаат, а столбот почна да се тресе. Колената ми попуштија и паднав пред неговите нозе, раскажува Фонда.

Во својата автобиографија, таа пишува дека на свои 18 години, ја изгубила и невиноста со тоа момче кое било три години постаро од неа.

Следниот филм каде што Џејн ФоНда ќе глуми, е цртаната комедија „Среќа” (Luck), со прикажување закажано за следната 2022 година.

Би можело да ве интересира

Рајан Рејнолдс уште еднаш за важноста на грижата за личното психичко здравје

Ана Ололовска

Анистон откри дека била „крадливката“ меѓу „Пријателите“

Ана Ололовска

Криси Тајген уште еднаш ѝ се извини на Кортни Стоден

Ана Ололовска

Бред Пит доби еднакви права со Анџелина Џоли за старателство над децата

Ана Ололовска

Стивен Сегал член на партијата „Праведна Русија – за вистината“

Ана Ололовска

Сeлма Хајек едвај се спаси од Ковид-19

Ана Ололовска