Спектакуларен веренички прстен за четврта среќа за Џенифер Лопез

Од:

Поранешниот бејзбол играч, сега успешмен бизнисмен ја побара за жена Џенифер Лопез за време на одморот, неколку недели откако ја прославија втората годишнина од врската.

„Рече да“, напиша 43-годишниот Алекс на својот Инстаграм профил покрај фотографијата на прстенот, која ја објави и Џенифер.

View this post on Instagram

 

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

На латино дивата ова ќе и биде четврти брак, а на Алекс втор.

Џенифер од 1997 до 1998 беше во брак со Ојани Ноа, а во 2001 се омажи за својот танчер Крис Џад со кој се разведе една година подоцна.

По веридбата со Бен Афлек, во 2004-та стапи во брак со музичарот Марк Ентони со кој доби две деца.

Нивниот брак беше завршен во 2014-та година.

„Влетав во три брака. Овој пат сакам да бидам сигурна“, рече неодамна Џенифер.

Би можело да ве интересира

Пред премиерата на „Ад Астра“, Бред Пит испрашуваше астронаут од НАСА

Ана Ололовска

Рок-ѕвездата Рик Окасек пронајден мртов во Њујорк

Ана Ололовска

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мајли Сајрус го дели домот со својата девојка

Ана Ололовска

Почина модниот фотограф Петер Линдберг

Ана Ололовска

Рита Ора критикувана поради својата проѕирна тоалета

Ана Ололовска