Ричард Гир на 69 години стана татко

Од:

Актерот Ричард Гир (69) и неговата сопруга Алехандра Силва добија прво заедничко дете.

Актерот, познат по филмовите „Американски жигало“, „Убава жена“, „Офицер и џентламен“, и неговата 36-годишна сопруга станаа горди родители на момче пред неколку дена.

Ричард и Алехандра се венчаа во април минатата година по четиригодишна врска.

Актерот има син Хомер (18), кој го доби во брак со Кери Ловел, пред која беше оженет со манекенката Синди Крафорд.

Би можело да ве интересира

Лери Кинг се разведе од својата седма сопруга

Ана Ололовска

Раскинаа Кејти Холмс и Џејми Фокс

Ана Ололовска

Бритни Спирс повторно предизвикува гневни коментари на интернет

Ана Ололовска

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска

Феј Данавеј ѝ удри шлаканица на колешка

Ана Ололовска