Рекорд кај викенд-премиерите на Нетфликс

Новиот филм со Џенифер Анистон и Адам Сендлер, „Мистериозно убиство“, постави рекорд кај викенд-премиерите на Нетфликс, со 31 милион гледања во првите три дена.

Само во САД и Канада на филмот се претплатиле 13,38 милиони корисници, а го гледале уште најмалку 17,5 милиони луѓе во цел свет.

Со ова филмот го истисна Нетфликс-хитот од минатиот декември – „Кутија за птици“, на второто место.

Би можело да ве интересира

Едвард Фурлонг во новиот „Терминатор“ филм

Ана Ололовска

Алек Болдвин повторно коментираше на Инстаграм, ќерка му се сликала во танга

Ана Ололовска

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Ана Ололовска

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Ана Ололовска

Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Ана Ололовска

Том Круз ги раздели неговите деца од мајка им

Ана Ололовска