Познатиот холивудски „секс-стројник“ почина на 96 години

Од:

Писателот Скоти Бауерс, попознат како холивудскиот „стројник за секс“, почина во неделата на 96-годишна возраст.

Тој е најпознат по автобиографијата „Целосна услуга: Моите авантури во Холивуд и тајниот сексуален живот на ѕвездите“ (Full Service: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars), по која 2017 година беше снимен и документарец, како и неколку други книги.

Режисерот на документарецот, Мет Тирнауер тврди дека сѐ во филмот е веродостојно и проверливо. Сепак, некои од приказните може и да се „доукрасени“ низ годините, пишува „Варајети“.

Меѓу попознатите кои побарале „посредничка услуга“ од Скоти, според неговите сведоштва, биле Рок Хадсон, Кетрин Хепберн, Бет Дејвис, Кери Грант, Чарлс Лафтон и други.

Би можело да ве интересира

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Ана Ололовска

Памела Андерсон сака повторно да се омажи

Ана Ололовска

Бочели се излекува од коронавирус

А1он

Бред Пит во прегратките на својата млада верзија

А1он

ВИДЕО: Почина легендарниот музичар Мори Канте

А1он

Американската актерка Лори Лoхлин оди в затвор за учество во криминално дело

Ана Ололовска