Меган Меркл роди син

Од:

Меган Маркл, војвотката на Сасекс, денеска на свет донесе момче.

Веста ја потврди нејзиниот сопруг, принцот Хари. Тој рече дека двајцата се „апсолутно воодушевени” и и се заблагодари на јавноста за поддршката за време на бременоста на Меган.

Тој рече дека Меган и бебето се „неверојатно добро”.

Војводата додаде дека сѐ уште размислувале за имињата на новороденчето.

Би можело да ве интересира

Таткото на Меган Маркл ја моли за слика од внукот

Ана Ололовска

Елтон Џон го платил летот на принцот Хари и Меган за Ница

Ана Ололовска

Меган Маркл покрена моднa линијa вo хуманитарни цели

Ана Ололовска

Принцот Хари ќе има најмногу две деца, заради спас на планетата

Ана Ололовска

Правилата за соседите на принцот Хари и Меган Маркл биле грешка

Ана Ололовска

Приказна за прстенот на кралицата Елизабета: Го носи веќе 72 години и со него праќа сигнали

Ана Ололовска