Хари имал расправија со неговиот татко на денот на погребот: „Меган не е добредојдена“

Од:

Принцот Хари имал расправија со неговиот татко, кралот Чарлс на денот на смртта на кралицата Елизабета.

dobivaj vesti na viber

Имено, Хари одбил да вечера со кралот Чарлс и принцот Вилијам во Балморал по расправијата со неговиот татко на денот кога починала кралицата Елизабета Втора.

Наводно, Чарлс и забранил на сопругата на Хари, Меган Маркл, тој ден да му се придружи на ужаленото кралско семејство бидејќи тоа не било соодветно.

„Чарлс му кажа на Хари дека не е во ред Меган да биде во Балморал во толку важно и тажно време“, рече извор близок до кралското семејство.

Како што тврди изворот, му било кажано дека на Балморал нема да биде ниту Кејт Мидлтон.

“Му беше нагласено дека и Кејт нема да биде таму и дека ќе биде подобро присутните навистина да бидат ограничени на најблиското семејство. Чарлс многу, многу јасно кажа дека Меган нема да биде добредојдена”, додал изворот.

Британските медиуми пишуваат дека поради таа расправија Хари најверојатно го пропуштил летот со кој принцовите Вилијам, Ендру и Едвард отишле за Шкотска. После тоа, Хари наводно одбил да вечера со Чарлс, Вилијам и Камила и наместо тоа јадел со војводата од Јорк и грофот и грофицата од Весекс.

Би можело да ве интересира

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он

Корисници на социјалните мрежи зачудени: Хари и Меган одбија да ја пеат националната химна

А1он

Австралиска сенаторка ја нападна Меган Маркл: Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство

А1он

Меган Маркл не можеше да ги задржи солзите додека го носеа ковчегот на кралицата

А1он