Марк Руфало како татко на Рајан Рејнолдс во научнофантастичен филм

Од:

Марк Руфало ќе го глуми таткото на ликот на Рајан Рејнолдс во нов научнофантастичен филм на Нетфликс. Филмот со работен наслов „Проектот Адам“ (The Adam Project) и со приказна околу времепловот, сѐ уште е во претпродукција.

Се раскажува за човек што мора да патува низ времето за да се посоветува со себеси кога имал 13 години. Режисер е Шон Ливај, а сценаристи – Џонатан Тропер и ТС Наулин.

Во филмот ќе глумат и Зои Сладана, Кетрин Кинер, но и Џенифер Гарнер, која пред 16 години глумеше во „Од 13 на 30 години“ – филм со слична содржина.

Би можело да ве интересира

Емилија Кларк ја продаде куќата во Лос Анџелес за 4,4 милиони долари

Ана Ололовска

Кристи Свонсон во одбрана на Доналд Трамп

Ана Ололовска

Џим Кери со роденденска порака до „белите шовинисти“ меѓу републиканците

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џастин Тимберлејк проговори за своето второ дете со глумицата Џесика Бил

Ана Ололовска

Д-р Дре повторно обвинет за семејно насилство

Ана Ололовска

Хејли Бибер оди на психолог поради троловите

Ана Ололовска