Мајли Сајрус објави црно-бели фотографии од својата венчавка

Американската пејачка Мајли Сајрус (26) се омажи за своето долгогодишно момче, австралискиот актер Лиам Хемсворт (28).

Таа на својот инстаграм-профил објави црно-бели фотографии од нејзината венчавка пред Божик, потврдувајќи ги шпекулациите. На нивната свадбена церемонија беа присутни само нивните најблиски.

Обожавателите на младата брачна двојка веднаш им честитаа и им посакаа многу среќа.

„Честитки за вашето ново семејство и ви посакуваме многу среќа во заедничкиот живот“, беше еден од многуте коментари на одушевените следбеници.

View this post on Instagram

12.23.18

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Би можело да ве интересира

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Ана Ололовска

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Ана Ололовска

Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Ана Ололовска

Том Круз ги раздели неговите деца од мајка им

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џенифер Лопез ѝ приреди танц в скут на фудбалерката Карла Лојд

Ана Ололовска

Амазон работи на серијата „Џек Ричер“

Ана Ололовска