Глумецот Закери Тај Брајан уапсен за напад врз својата девојка

Од:

Познатиот американскиот глумец Закери Тај Брајан (39) викендов бил уапсен за напад со давење на својата 27-годишна девојка.

„Истрагата покажа дека, според наводите, Брајан ја нападнал жртвата, ѝ го запрел дишењето и ѝ го одзел телефонот кога таа се обидела да повика брза помош“, се вели во полицискиот извештај.

Закери Тај Брајан е можеби најпознат по хумористичната ТВ-серија „Работа околу куќата“ (Home Improvement).

Би можело да ве интересира

Џони Деп го изгуби спорот за клевета со британски „Сан“ и ќе треба да плати 840.000 долари судски трошоци

Ана Ололовска

Курт Расел сака да се пензионира

Ана Ололовска

Марк Руфало како татко на Рајан Рејнолдс во научнофантастичен филм

Жарко Настоски

Џорџ Клуни раскажа како и зошто им дал по милион долари на 14 најблиски пријатели

Ана Ололовска

Конан О’Брајан се повлекува од „вечерните“ ТВ-шоуа

Ана Ололовска

Доли Партон донира милион долари за развој на вакцина

Ана Ололовска