Емилија Кларк ја одбила улогата во Fifty Shades of Grey поради голотијата

Од:

Телевизиската и филмска ѕвезда Емилија Кларк ја одбила главната улога во филмот Fifty Shades of Grey поради сцените со голотија и секс.

– Последен пат кога бев гола пред камера (како Денерис во Game of Thrones) беше пред неколку години, и тоа е сè уште едно од главните нешта по кои сум позната и ме прашуваат, и тоа само затоа што сум жена. Многу ме нервира. Јас го направив тоа поради ликот што го толкував, а не за мажите да ги гледаат моите гради!, изјави Кларк за НМЕ.

Таа натаму додава и дека глумењето во филм каде што фокусот е на сексот и голотијата само би го пренагласил нејзиниот надворешен изглед и би ги засенил другите квалитети, кои нејзе и се побитни.

Би можело да ве интересира

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска

Феј Данавеј ѝ удри шлаканица на колешка

Ана Ололовска

Ќерката на Берни Еклстон по вторпат ќе стапи в брак

Ана Ололовска

Потресна слика од Џони Деп од болница: Крвав на носилка по нападот од поранешната сопруга

Ана Ололовска

Натали Имбрулија го очекува своето прво дете во 45-тата година

Ана Ололовска