Дерил Хана и Нил Јанг тајно се венчаа

Од:

Рок ѕвездата Нил Јанг и актерката Дерил Хана тајно се венчале изминатиов викенд, а информацијата за тоа се прошири откако блуз гитаристот Марк Милер објави честитка за штотуку венчаната двојка на својот Фејсбук профил.

Инаку, Јанг (72) и неговата 25 години помлада избраничка се во врска веќе четири години. Тој претходно со сопругата Пеги беше в брак цели 36 години.

Ден по венчањето, Хана која е позната по улогите во филмовите „Блејд ранер“, „Убиј го Бил“ и „Вол Стрит“, на својот Инстаграм профил постави фотографија со коментар: „Некој нас не гледа… љубов и само љубов“, по што следеа честитки од обожавателите.

Според британски „Дејли Мирор“, двојката се венчала во градот Атаскадеро, Калифорнија, по што следела прослава на јахтата на Нил Јанг близу островот Сан Хуан.

Би можело да ве интересира

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска

Феј Данавеј ѝ удри шлаканица на колешка

Ана Ололовска

Ќерката на Берни Еклстон по вторпат ќе стапи в брак

Ана Ололовска

Потресна слика од Џони Деп од болница: Крвав на носилка по нападот од поранешната сопруга

Ана Ололовска

Натали Имбрулија го очекува своето прво дете во 45-тата година

Ана Ололовска