Адам Ливајн ја купи палатата на Бен Афлек и Џенифер Гарнер

Пејачот на поп-групата Марун 5, Адам Ливајн и неговата сопруга, намибиската манекенка Бехати Принслу го купија имотот во кој живееја Бен Афлек и Џенифер Гарнер пред да се разведат. Цената изнесува 32 милиона долари.

Целиот имот зафаќа 12.545 квадратни метри и вклучува три големи куќи, базен, гимнастичка сала, кошаркарско игралиште, уметничко студио и домашно кино. Се наоѓа во Пасифик Палисејд, познатата крајбрежна населба во Лос Анџелес.

Бен Афлек и Џенифер Гарнер го привршија разводот лани во ноември.

Би можело да ве интересира

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Ана Ололовска

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Ана Ололовска

Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Ана Ололовска

Том Круз ги раздели неговите деца од мајка им

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џенифер Лопез ѝ приреди танц в скут на фудбалерката Карла Лојд

Ана Ололовска

Амазон работи на серијата „Џек Ричер“

Ана Ололовска