ВИДЕО: Земјата е безбедна, некој само го фотографирал возилото на Пендаровски

Од:

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски не бил следен туку некој му го го фотографирал возилото од љубопитство, изјави премиерот Зоран Заев и тврди дека земјата е стабилна и безбедна а информацијата дека Пендаровски бил следен е инструирана од некои квазипатриотски друштва.

„Земјата е безбедна и утврдивме дека некој сакал да претстави некоја лажна слика за овој настан, кога станувало збор само за фотографирање на возилото на Пендаровски. За жал и натаму има луѓе кои сакаат лажно да претстават некои информации. Тоа се некои квазипатриотски друштва, и тие луѓе се влезени во некои филмови“, рече Заев.

На денешниот марш во организација на Форумот на жени на СДСМ присуствуваа и кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев и Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Ана Василевска

 

Би можело да ве интересира

СДСМ: Ќе одговараат сите за кои низ судска постапка ќе се докаже вмешаност во „Рекет“

Татјана Ташкова

Три килограми марихуана и кокаин пронадени кај двајца скопјани во Лагадин

Приведен тетовец кај кого е пронајден карабин, куршуми и рамка за автоматска пушка

Регистрирани 39 прекршоци во полициска контрола за брзо возење во Скопје

Ресенчанец со фалсификувана диплома 16 години работел во МВР

Татјана Ташкова

Санкционирани 46 возачи на мотоцикли