ВИДЕО: Дојде метлата да зачисти додека преговараа Заев и Ахмети „чистка“

Од:

Додека премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети разговараа за „метлата“ во извршната власт камерите имаа можност да „уловат“ еден од вработените задолжен за чистење на просторот пред владината зграда, кој со својата метла метеше.

Работникот професионално ја извршуваше својата работа, а кога ги забележа камерите ја крена рачката и отпоздрави.

Од Владата соопштија дека на денешната средба било договорено оти за чистката ќе следуваат консултации во двете политички партии на чие чело се двајцата лидери, по што разговорите ќе продолжат.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Иванов и во пензија се однесува расипнички и се расфрла со парите на граѓаните

(ВИДЕО) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите, против поврат на ДДВ, ние обезбедуваме повеќе пари за граѓаните

Ана Ололовска

Заев и Туск немаат време за новинарите

Виктор Јованов

(ВИДЕО) Туск: Со договорите со Грција и Бугарија станавте шампиони

Виктор Јованов

(ВИДЕО) Заев го уверува Туск: Ќе ја докажеме независноста на судството

Виктор Јованов

СДСМ: Обезбедивме 5 нови лекови за ретки болести, воведени нови инсулини, квотите за лекови се укинуваат

Ана Ололовска