Ќе се сече стара топола позади Владата

Од:

Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ утре ќе исечат топола позади Владата на Република Македонија.

Како што соопштија од  „Паркови и зеленило“, сечењето ќе се изврши по издадено Решение од Секторот за комунални работи на Град Скопје поради старост на дрвото и опасност од паѓање.

Би можело да ве интересира

Невремето во Скопје кршеше дрвја, настрадаа коли на „Партизанска“

Жарко Настоски

МЗЗПР ќе засади 33 садници за секое загинато лице на работното место во земјава лани

Татјана Ташкова

Намалено шумското производство во вториот квартал годинава

Ана Ололовска

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе исече три суви дрвја во Центар

Ана Ололовска

ЈП „Паркови и зеленило“ ќе сече дрво во Паркот на франкофонијата

Ана Ололовска

Почна пролетното садење дрвја во Скопје

Ана Ололовска

Leave a Comment

3 + 14 =