Хан ќе се сретне и со премиерот Емил Димитриев

Од:

Актуелниот премиер на Република Македонија, Емил Димитирев ќе оствари средба со Јоханес Хан, за време на неговата посета на Скопје.

Еврокомесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на ЕУ доаѓа во Македонија за да присуствува на министерскиот состанок посветен на енергетиката, а ќе оствари и средба со парламентарните политички партии како и со претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев.

Би можело да ве интересира

Хан: Горд сум што придонесов за успехот на Преспанскиот договор

А1он

Хан: Западен Балкан и припаѓа на Европа

Ландов

Хан: Ситуацијата мора да се гледа со голема загриженост поради овластувањата на Орбан

Ана Ололовска

Средби на Димитров со Хан, Дендиас и Бартоло, во фокусот на разговорите нашата европска иднина

Драган Поповски

Хан: Борбата против корупцијата на високо ниво мора да продолжи

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Мицкоски се сретна со Хан

Ана Ололовска