Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

Објавено па повлечено првото „кодошко“ досие

А1он
Лустраторите,  попладнево  го обајавија првото „ кодошко“ досие. Само неколку минути на сајтот на Комисијата стоеше досието на Слободан Угриновски, советник во Град Скопје од
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерно е СДСМ да се грижи за стандардот на граѓаните

А1он
Крајно лицемерно и неодговорно e СДСМ да се однесува како душегрижник за стандардот на граѓаните и сиромашните. За тоа требаше да размислува во времето на
Македонија

ВМРО-НП: Владата ни го честиташе Илинден со поскапување на струјата и парното

А1он
Владата на Република Македонија, на чело со премиерот Никола Груевски на граѓаните на Република Македонија им го честита најголемиот македонски празник Илинден со покачување на
Македонија

СДСМ: Регулаторната комисија да ги повлече правилникот и новите тарифници за струјата и парното

А1он
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија бара Регулаторната комисија за енергетика да ги повлече донесениот правилник и тарифниците за цената на струјата и парното греење. Поскапувањето на
Македонија

Петров: Промената на државното име е кривично дело „велепредавсво”

А1он
  Под мотото„Стоп на разговорите за државното име“ и „Стоп на грчкиот геноцид врз Македонците“, во Tрново се одржа 41-та Светска македонска средба. Пред претставници
Македонија

Над 20 амбасадори на сенародниот собир на Мечкин Камен

А1он
На сенародниот собир на Мечкин Камен по повод 109 годишнината од Илинденското востание почит кон Македонија и националниот празник, изразија 20-ина амбасадори и претставници на