Македонија

Семејство од Англија се грижи за две кучиња од Македонија

Мери Јордановска
Кучето Марли, кое со неговиот тажен поглед, а откако беше прегазено од камион, ги освои срцата на многу љубители на животни во земјава, пристигна во
Македонија

(Видео) Зоолошката градина спаси четири бебиња верверички кои паднале од дрво

Мери Јордановска
Четири малечки верверички, три машки и едно девојче паднале од дрво на падините на Водно, биле спасени од совесен граѓанин и сега се наоѓаат во
Македонија

Силјановска: Убедена сум дека во јуни нема да добиеме датум за преговори

Мери Јордановска
Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова на денешната посета во Виница рече дека е уверена дека државата во јуни нема да го добие датумот за
Македонија

Пендаровски: Силјановска е како Иванов, Мицкоски е како Груевски

Мери Јордановска
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски поддржан од СДСМ, на денешната трибина со граѓаните на Свети Николе рече дека допрво следува отворањето на европските фондови кои
Македонија

Седум месеци пациент преживувал со заборавена газа во стомакот

Мери Јордановска
На 66-годишен пациент од Кочани, кој бил опериран во Градската болница „8 Септември“ од карцином на ректумот, цели 7 месеци му била заглавена газа во
Македонија

Мицкоски: Терористите од Сирија добиваат три пати помали казни од нашите браќа патриоти

Мери Јордановска
Мартин Нешкоски, Никола Младенов, Никола Саздовски – Саздо, Мартин Јанушев, пресудата за 27 април беа дел од случаите кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги
Македонија

Пендаровски од Центар: За само две години државата ја извадивме од калта

За само две години успеавме да ја извадиме државата од калта и да ја поставиме на прав пат кој води кон напредок и интеграција, порача
Македонија

Силјановска: Страшно се разочарав што денеска не ја чувме химната

Мери Јордановска
Гордана Силјановска Давкова, кандидатката за претседател поддржана од ВМРО-ДПМНЕ денеска од Струга изјави дека многу се разочарала кога на средбата меѓу премиерите на Македонија и
Македонија

Се урна мал авион кај Солунска Глава, загинати сите четворица патници

Мери Јордановска
Мал авион од типот Цесна П210Н кој попладнево беше изгубен од радарскиот систем се урнал кај Солунска Глава. Остатоците од авионот се пронајдени, како и
Македонија

Општина Охрид ги намали долговите за 15 милиони евра, 8 покрива Владата

Мери Јордановска
Почнува процесот на раздолжување на општината Охрид, чија сметка е блокирана веќе две децении. Советот на општината на денешната седница го усвоила извештајот за вкупниот договорен