Земјотрес регистриран во Непал

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Непал.

Земјотресот бил почувствуван и во главниот град на Индија, Њу Делхи.

Земјотресот бил на длабочина од 25 километри, а епицентарот на околу 63 километри северозападно од непалскиот дистрикт Џумал, на повеќе од 300 километри од Катманду.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Нема преживеани во најсмртоносната авионска несреќа во Непал

Ана Ололовска

Смртниот биланс од авионската несреќа во Непал се зголеми на 70 лица, се трага по уште две

А1он

ВИДЕО: Патник го сними уривањето на непалскиот авион

А1он

Пронајдени двете црни кутии од непалскиот авион

Ана Ололовска

ВИДЕО: Извлечени 68 тела од урнатиот авион во Непал

ВИДЕО: Авион со 72 патници се урна во Непал, најмалку 40 мртви

Катерина Павлова-Николовска