Во Јужна Африка загинаа 18 лица во престрелка со полицијата

Од:

Најмалку 18 лица загинаа во престрелка со полицијата во јужноафриканската провинција Лимпопо, соопштија денеска локалните власти.

Престрелката се случи во градот Махадо, а неколку полицајци излегле на терен, се наведува во соопштението на полицијата, пренесува Ројтерс.

Би можело да ве интересира

Престрелка во Марсеј, две лица загинаа, тројца се повредени

(ВИДЕО) Големи бранови предизвика хаос во Јужна Африка: Природна појава усмрти две лица

Младата Верушка Нел од ЈАР ги именуваше убијците пред да почине во болница

ВИДЕО: Земјотрес во близина на Јоханесбург, снимки од моментот на потресот

Ана Ололовска

Путин ќе биде уапсен ако ја посети Јужна Африка, предупредува лидерот на опозицијата

Катерина Ѓуровски

„Фејсбук силувачот“ кој ја лажираше сопствената смрт фатен во Танзанија