Престрелка во Марсеј, две лица загинаа, тројца се повредени

Од:

Во престрелка во францускиот град Марсеј две лица загинаа, а тројца се повредени.

Престрелката се случила синоќа нешто пред 23 часот на паркинг на Мекдоналдс, јави БФМ Марсеј Прованс.

Веднаш била повикана полиција која на лице место открила возило во кое имало пет лица.

Возачот на возраст од 23 години бил пронајден мртов, како и еден од патниците. Во истото возило биле пронајдени уште три лица, кои биле повредени.

Еден од лицата бил погоден со куршум во градите и неговиот живот е во опасност.

Другите две лица се жена повредена во раката и маж повреден од фрагменти од куршум.

На местото на настанот се пронајдени 24 чаури калашников калибар 7,62.

Во близина е откриено запалено возило, несомнено кое го користел напаѓачот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Франција горат 900 тони литиумски батерии

Во Франција, бројот на случаи на сифилис се зголеми за 110% за две години

Франција бара од Приштина веднаш да ја прекине одлуката за забрана на динарот

Француската полиција приведе 18 земјоделци

Земјоделците втор ден ги блокираат автопатите околу Париз

(ВИДЕО) Земјоделски хаос во Франција, запалено складиште на „Лидл“

Горан Наумовски