Во две експлозии загинаа три лица во Непал

Од:

Во две одделни експлозии кои одекнаа во непалската престолнина Катманду, настрадаа три а ранети се пет лица.

“Имаме три смртни случаи во два инцидента.Истрагата е во тек.”, изјави полицискиот службеник Шјам Лал Гјавали.

Би можело да ве интересира

Во Катманду едно лице почина од денга, заразен и министер

Ана Ололовска

Непал ги заострува правилата за качување на Монт Еверест поради зголемен број жртви

А1он

Планинарите на Монт Еверест отсега сами ќе плаќаат за спасување

Најмалку шестмина загинати под свлечиште во Непал

Ана Ололовска

Во поплавите во Непал досега загинале 78 лица, милиони лица во Индија имаат потреба од помош

Над 130 загинати во монсунските дождови во јужна Азија