(ВИДЕО) Русинот Нурмагомедов предизвика крвава тепачка откако го победи Ирецот Мекгрегор

Од:

Русинот Хабиб Нурмагомедов успеа да го постигне да го совлада поранешниот шампион, Ирецот Конор Мекрегор и да ја запише 27 победа без ниту еден пораз.

Конор претходно влезе во историјата на УФЦ освојувајќи два појаси во две различни категории. Од самиот почеток беше побавен отколку вообичаено, а Хабиб тоа знаеше како да го искористи. Русинот тргна на своето најсилно оружје – соборување. Тоа го успеа уште по првата минута од натпреварот и остатокот од рундата го помина над Конор.
По победата Нурмагомедов не му пружи рака на противникот во духот на спортист туку се залета да продолжи да се бори со него. Откако судијата го оттргна од Конор, Хабиб го извади штитникот за заби, го гаѓаше тренерскиот агол на популарниот Ирец и почна да ги пцуе. Недолго потоа ја прескокна оградата и почна да се тепа со тренерскиот дел на Мекрегор.

https://www.youtube.com/watch?v=yxlCaaTOp1g

Би можело да ве интересира

ВИДЕО:Телевизиски водител за прв пат влезе во рингот против професионалец, не издржа ни една минута

Предраг Петровиќ

Жител од селото Зајас организирал борби со кучиња

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шампионот на Европа по тепачката вади пиштол и пука по луѓе

Предраг Петровиќ

Поранешниот олимпиец ја убил девојката и ја фрлил од надвозник, и вбризгал седатив за коњи

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Олександр Усик ја одбрани светската титула во тешка категорија

Горан Наумовски

ВИДЕО: Боксот има нов „крал“: Крафорд испиша историја