borba

Свет

ВИДЕО: Бразилец ја погледна смртта во очи при средба со џиновска анаконда

А1он
Драматична видеоснимка од Бразил се појави на интернет, а на неа се гледа како огромна анаконда напаѓа човек, на кој му треба помошта на уште
Македонија

Филипче: За првпат воведена иновативна терапија против рак на дојка

А1он
Да се подигне свеста кај жените за навремен преглед со цел да се спасат повеќе животи, да се нагласи важноста на превенцијата и да се
Свет

(ВИДЕО) Русинот Нурмагомедов предизвика крвава тепачка откако го победи Ирецот Мекгрегор

Кристијан Ландов
Русинот Хабиб Нурмагомедов успеа да го постигне да го совлада поранешниот шампион, Ирецот Конор Мекрегор и да ја запише 27 победа без ниту еден пораз.