ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шампионот на Европа по тепачката вади пиштол и пука по луѓе

Од:

Никита Иванов (37), поранешен европски шампион во бокс, извади пиштол и почна да пука по луѓето среде Москва. Во близина на ресторан во центарот на градот најпрвин дошло до физичка пресметка, а потоа извади огнено оружје од јакната и рани четири лица, пренесува руската агенција „Тасс“.

Се појавија и вознемирувачки снимки од хаосот. Се гледа дека прво дошло до физичка пресметка меѓу нив и дека потоа Иванов извади пиштол и почна да пука. „Човекот кој „отвори оган“ во близина на ресторан во Москва е идентификуван како Никита Иванов и веднаш е уапсен“, се вели во соопштението.

Не е првпат да прави хаос и да има проблеми со законот. Во 2020 година го победи боксерот Башир Мирсијабов, кој поради сериозноста на повредите итно беше префрлен во болница и неговиот живот беше во опасност. За ова е приведен Никита. Дури и за време на „заклучувањето“ поради коронавирусот, тој ги прекрши правилата и поради тоа имаше проблеми со законот. Со бокс се занимава од својата 10-та година, двократен е шампион на Русија, има злато од ЕП во 2013 година и сребро, кое го освои две години претходно.

Би можело да ве интересира

„Франкфуртер алгемајне цајтунг“: Путин фрли бомба врз Берлин

Русија: На Надеждин му се забрани да се кандидира на претстојните претседателски избори

Медведев: Германија се подготвува да почне војна со Русија

Кремљ тврди: Соборени 38 беспилотни летала над Крим

А1он

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Уредникот на „Новаја газета“ е уапсен поради дискредитација на руската армија