rusin

Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Ајкула уби Русин во Хургада, со него била и неговата девојка

А1он
Русинот Владимир Попов (23) е убиен денеска од ајкула во познатото египетско летувалиште Хургада. Mısır'ın Hurgada kentinde köpekbalığının saldırısına uğrayan bir kişi hayatını kaybetti. Arkadaşı
Свет

(ВИДЕО) Британија заплени суперјахта од 44 милиони евра на руски тајкун, сега тој тужи државата

А1он
Руски тајкун ја тужи владата на Обединетото Кралство за конфискација на неговата суперјахта вредна околу 44 милиони евра во Лондон веднаш по почетокот на руската
Свет

(ВИДЕО) Русинот Нурмагомедов предизвика крвава тепачка откако го победи Ирецот Мекгрегор

Кристијан Ландов
Русинот Хабиб Нурмагомедов успеа да го постигне да го совлада поранешниот шампион, Ирецот Конор Мекрегор и да ја запише 27 победа без ниту еден пораз.