ВИДЕО: Голем пожар во облакодер во Емирати, жар летал низ целиот град

Од:

Пожар зафати утринава станбена кула во Ајман, во Обединетите Арапски Емирати, јавија локалните медиуми.

Како што наведуваат и тие, нема извештаи за повредени.

Според тамошните надлежни служби, пожарот веќе е ставен под контрола.

Од објавените снимки се гледа дека пламенот од едната страна на кулата ги зафатил сите катови.

Во последниве години имаше неколку слични пожари во Емиратите, кои се поврзани со запаливи материјали на солитери.

Би можело да ве интересира

Шеикот Мохамед бин Зајед избран за нов претседател на ОАЕ

Прва посета за израелски претседател на Обединетите Арапски Емирати

Бин Зајед: ОАЕ ја надминаа кризата со Ковид-19

Обединетите Арапски Емирати официјално го прекинаа бојкотот на Израел

А1он

ОН го поздрави договорот меѓу Израел и ОАЕ, Иран го оквалификува како срамен

А1он

Емисија за насилство и сиромаштија во ОАЕ тргната од програма