Емисија за насилство и сиромаштија во ОАЕ тргната од програма

Од:

По само шест емитувања, надлежните во Обединетите Арапски Емирати ја укинаа емисијата за насилство, сиромаштија, странци и трговија со луѓе на државната телевизија СБЦ.

Причините за укинувањето на емисијата не се соопштени.

Емисијата е укината само две недели од првото емитување. Претставниците на саудиската телевизија не беа достапни за коментар.

 

Би можело да ве интересира

Обид за убиство при семејно насилство – маж се обидел да ја убие партнерката

Насилници нападнале семејство во Берово, синот го истепале, татко го грабнале

Насилство во Чаир: Жена е нападната од нејзиното момче

„Репортери без граници“ објави сателитски пренос на независни ТВ вести во Русија

Горан Наумовски

Отец Оливер Петровски: Околу 700 000 луѓе имаат само еден оброк во текот на денот, половина се деца

А1он

(ВИДЕО) Насилство во Мичиген: Ученичка со стол удри наставничка по глава