Тројца загинати откако се урна салвадорски воен авион во Пацификот

Од:

Три лица, двајца членови на екипажот и син на министерот за одбрана загинаа во пад на салвадорски воен авион во Пацификот. Авионот се урна доцна синоќа а армијата потврди дека се пронајдени телата на жртвите.

Загинаа двајца членови на екипажот и Херардо Мерино, син на министерот за одбрана Френсис Рене Мерино Монро. Вооружените сили не објаснија зошто Мерино се наоѓал во тој авион кој, како што наведоа, „бил на мисија во крајбрежната област“ кога се урнал.

Несреќата се случила на околу три наутички милји од брегот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ужас во Ел Салвадор, најмалку 12 жртви во навивачко стампедо

ВИДЕО: Брутален нов мегазатвор во Ел Салвадор

Ана Ололовска

Салвадор погоден од земјотрес со интензитет од 5,5 степени по Рихтер

Ана Ололовска

Во Ел Салвадор за 50 дена уапсени 30.000 членови на криминални банди

А1он

Парламентот на Ел Салвадор воведе вонредна состојба поради насилството на криминалните групи

Ана Ололовска

ММФ го повика Ел Салвадор да го укине Биткоинот како законско средство за плаќање