Салвадор погоден од земјотрес со интензитет од 5,5 степени по Рихтер

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на Салвадор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Претседателот на Салвадор, Најиб Букеле на Твитер објави дека земјотресот е со магнитуда од 5,9 степени.

Засега нема информации за повредени лица и материјална штета.

Би можело да ве интересира

Тројца загинати откако се урна салвадорски воен авион во Пацификот

Ана Ололовска

Претседателот на Салвадор сам си се нарече диктатор

Ана Ололовска

Биткоинот стана официјална валута во Салвадор

Во здружена полициска акција во Централна Америка уапсени над 700 криминалци

Ана Ололовска

Политичка криза во Салвадор

Ана Ололовска

Венецуела ги протера дипломатите на Салвадор

Ана Ололовска