ВИДЕО: Ужас во Ел Салвадор, најмалку 12 жртви во навивачко стампедо

Од:

Ужасни сцени се случија на фудбалски натпревар во Ел Салвадор. Загинаа најмалку 12 луѓе во навивачко стампедо на натпреварот од плејофот меѓу екипите на Алинаса и ФАС.

Трагедијата се случила откако фановите на Алинаса се обиделе преку два влеза да дојдат на трибините на стадионот.

Многу од навивачи спасот се обиделе да го најдат влегувајќи на теренот, па мечот беше прекинат. Информациите се дека голем дел од навивачите имале лажни билети со кои сакале да влезат на трибините.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Брутален нов мегазатвор во Ел Салвадор

Ана Ололовска

Во Ел Салвадор за 50 дена уапсени 30.000 членови на криминални банди

А1он

Парламентот на Ел Салвадор воведе вонредна состојба поради насилството на криминалните групи

Ана Ололовска

ММФ го повика Ел Салвадор да го укине Биткоинот како законско средство за плаќање

Тројца загинати откако се урна салвадорски воен авион во Пацификот

Ана Ололовска

Биткоинот зајакна по веста дека го легализирале во Салвадор

Жарко Настоски