Драма во Париз: Маж пукал од балкон, полицијата ги затвори улиците

Од:

Во 15-тиот париски арондисман, полицијата ги затвори улиците околу местото каде што маж пукал од прозорецот на балконот на неговиот стан. Многу улици во областа се затворени, па жителите не можат да се вратат во своите домови, дознава БФМ ТВ.

Париската полиција на Твитер соопшти дека областа е опколена и ги замолува луѓето да се држат настрана.

Бригадите за интервенција (БРИ) се на терен.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пукање меѓу моторџиски банди во САД: На собир на речиси 30.000 моторџии, најмалку три лица загинаа

Горан Наумовски

Пукање во Канада: Еден полицаец убиен, двајца ранети

Втора жртва во оружениот инцидент во „Мерцедес“ во Германија, напаѓачот е уапсен

Горан Наумовски

Пукано во деца кои си играле криенка: Уапсен маж кој повреди девојче

Оружен инцидент во скопско Батинци: Тешко повреден е маж

10 мртви во пукањето во Младеновац – се стравува дека бројот ќе расте

А1он