vlada

Економија

Пешевски се сретна со претседателот на фондацијата „Project HOPE“ Џон П. Хоув

А1он
Вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски на денешната средба со претседателот на здравстената фондација „Project HOPE“, Џон П. Хоув, разговараше за досегашната, како и
Македонија

Бесими – Д’Соуза: Британија силно ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија

А1он
Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања, Фатмир Бесими, денеска оствари работна средба со Бароница Францис Д’Суза, Лорд, Спикер на Домот
Економија

Средба на вицепремиерот Пешевски и министерката Јанкулоска со баронесата Френсис Д’Суза

А1он
Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања Владимир Пешевски и министерката за внатрешни работи на Република Македонија Гордана Јанкулоска, остварија средба
Македонија

Министерот Беџхети се сретна со пратеници од Европскиот парламент

А1он
Министерот за правда Блерим Беџхети денеска се сретна со пратеници во Европскиот парламент членови на Социјал-Демократската Алијанса предводени од Либор Роучек заменик претседател на Алијансата.
Економија

Работилница за регионална соработка во нуклеарната енергија

А1он
Владата нема донесено одлука за започнување на нуклеарна енергетска програма. Доколку се одлучи за тоа ќе се спроведе референдум на кој граѓаните ќе се изјаснат дали го
Економија

Пешевски:Може да се очекува следната година Македонија да има поволен тренд

А1он
Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски денеска нагласи дека доколку се гледа години наназад, буџетот генерално се остварувал добро,
Македонија

Пешевски во Охрид на 8. советување на Македонскиот комитет за големи електрични системи

А1он
Неколкуте темите што ќе се дискутираат во рамки на осмото советување на Македонскиот комитет за големи електрични системи, особено сесијата за берзите на електрична енергија,
Македонија

Ивановски во Њујорк побара поевтин роаминг во ЕУ за Македонците

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски учествуваше на Осмиот состанок на Комисијата за широкопојасен интернет и дигитален развој кој вчера се одржа во
Македонија

Ивановски на Осмиот состанок на Комисијата за широкопојасен интернет во Њујорк

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски учествуваше на Осмиот состанок на Комисијата за широкопојасен интернет и дигитален развој кој вчера се одржа во
Македонија

Прва седница на владиниот Комитет за здравје и животна средина

А1он
Комитетот за здравје и животна средина, кој го раководи премиерот Никола Груевски, вчера во Владата на Република Македонија одржа прва седница. Во негов состав се